اولویت های مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز برای تحقق شعار “تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها”
مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز اولویت های مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز برای تحقق شعار سال۱۴۰۰ و اجرای عملی بیانات رهبر معظم انقلاب در ایام نوروز تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز آموزش عالی ‌کاشمر دکتر مجید عاقل، مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز به تشریح اولویت‌های این مرکز، برای تحقق شعار سال۱۴۰۰ و اجرای عملی بیانات رهبر معظم انقلاب در ایام نورورز پرداخت.
وی با اشاره به اینکه ‎سال ۱۴۰۰ از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان ‏‏”تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها” ‎نامگذاری شد؛ گفت: برای چهارمین سال پیاپی عالی‌ترین مقام کشور بر حمایت از تولید داخلی تاکید و چراغ راه مسئولان ‏را روشن نموده‌اند؛ تاکید ایشان بر اقتصاد مقاومتی از سال‌های گذشته ‏آغاز‌شده که این مهم جز از مسیر حمایت و تقویت تولید داخلی نمی‌گذرد.
وی با بیان اینکه تحقق شعار سال می‌تواند بسترساز تحول منطقه ترشیز باشد؛ اظهار داشت: مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز با هدف توسعه زیست بوم فناوری، نوآوری و کارآفرینی درصدد است ایده های نوآور و خلاق را با ایجاد بستری مناسب، مورد حمايت قرار داده و تعریف جدیدی از کسب و کار را به منطقه تزریق نماید.
وی با اشاره به استقرار ۱۰تیم نوآور در این مرکز طی مدت کوتاه فعالیت این مرکز، گفت: به رغم مسیر سنگلاخ و پر پیچ و خم جاده کارآفرینی، امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که برخی از جوانان خلاق و نوآور و با اراده در این جاده  قرار گرفته‌اند و بدون شک در راستای فعالیت مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز، بازیگران گوناگونی در این زیست بوم نقش آفرینی می کنند.
عاقل اظهارداشت: جوانان نوآور، خلاق و پرانرژی در این مرکز حضوری پررنگ دارند و آنها دغدغه‌مند با ایده‌های خود در این مرکز فعالیت می کنند تا منطقه ترشیز را در مسیر شکوفایی و رونق تولید قراردهند و ما امیدواریم با رفع موانع پیش روی آنها و پشتیبانی و حمایت از افراد خلاق و ایده‌پرداز، جهش تولید و رونق کسب و کارها را شاهد باشیم.
وی افزود: اولویت ما در سال ۱۴۰۰شناسایی صاحبان ایده‌های خلاق و همچنين شناسايی نيازها و خلاهای بخش صنعت، ارائه مشاوره به آنها و ارتباط بين دانش و صنعت، حمایت و پشتیبانی از فعالان حوزه فناوری و نوآوری، ترسیم راهبرد توسعه منطقه با استفاده از نظرات نخبگان، فعالیت پرتوان زیست‌بوم فناوری و نوآوری با حمایت از کسب و کارهای نوپاست.

وی ابراز امیدواری کرد: بتوان با تدوین طرح‌های حمایتی و مشوق‌ها در قالب پشتیبانی از صاحبان ایده‌های خلاق، زمینه توسعه واعتلای منطقه ترشیز را با همياری و هم‌افزايی ساير نهادها و سازمان‌های مرتبط، بيش از پيش فراهم آوریم.

30 فروردین 1400
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.