محمود کریمی تولید کننده لوله، خرطومی،قوطی کلید جدید است و  به دنبال عملیاتی کردن ایده های نوآورانه خویش بسیار تلاش کرده‌است. او در حال حاضر در حوزه تولید خط لوله خرطومی فعالیت دارد و واحد تولید اش روزانه حدود ۲۵۰۰تن تولید لوله، خرطومی و قوطی کلید تولید می‌کند.

او که به دنبال راه‌اندازی فضای کسب و کار مناسب تری برای تولید و اشتغال است؛ اینک با حمایتهای مالی و مشاوره ای مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز مسیری را آغاز کرده که بتواند ضمن ایجاد فضای کسب و کار مناسب در عرصه تولید هم حرفی برای گفتن داشته باشد. آنچه در پی می‌آید مشروح گفتگوی ماست که با هم می‌خوانیم؛

لطفا خودتان را معرفی کرده ازنحوه شکل گیری کسب وکارتان برایمان بگویید؟

بنده  محمود کریمی هستم و سالها قبل دوستی داشتم که در زمینه تولید خط لوله خرطومی درتهران کار می‌کرد و همین انگیزه ای شد در هنگام مراجعت به کاشمر ایده خط تولید لوله در شهرستان را در ذهن داشته باشم و  از سال ۱۳۹۰ مشترکا با ایشان کار تولید لوله را شروع کردیم. در ابتدای کار  بایک دستگاه شروع کردیم و بعد  با افزایش دستگاه‌ها و تزریق تجهیزات دستگاه تولید لوله خرطومی را راه انداختیم.

این ایده ساخت قوی کلید با عمق بیشتر چگونه در شما ایجاد شد؟

با توجه به گفته های افراد فعال در حوزه برق کشی ساختمان در خصوص ناپایداری قوطی‌های عادی وبیرون آمدن آنها و سست بودن ساختار قوطی‌های قدیمی بر ان شدیم تا ازقالب عمیق‌تری استفاده کنیم و کار با کیفیت تر و بهتری به مشتریان ارئه دهیم که با توجه به اختلاف قیمت ناچیز این قوطی‌ها با قوطی‌های قدیمی استفاده از آن‌ها به صرفهتر وبا دوام‌تر است.

در انجام کار ، چه نوآوری داشته اید؟ قوطی کلیدهای برق معمولی هنگام استفاده از دیوار به راحتی خارج می شدند و ما توانستیم قوطی کلیدی تولید کنیم که عمق بیشتری داشته باشد و این عمق بیشتر باعث می شود قوطی به راحتی از دیوار  خارج نشود و قدرت مانور بیشتری در برق کشی دارد .

کار شما اشتغالزایی هم ایجاد کرد؟

با خرید یک دستگاه تولید لوله خرطومی دیگر در حال حاضر ۹نفر به صورت مستقیم در سه شیفت کار میکنند .پنج نفر هم بطور غیر مستقیم مشغول به فعالیتند  و ۴ عدد دستگاه هر روز بصورت سه شیفت کار می‌کنند و روزانه حدود ۲۵۰۰تن تولید لوله، خرطومی، قوطی کلید دارند که مواد مصرفی آن ۲۵۰۰تن مواد گرانول است و در حال حاضر بازارمصرف ما استانهای  یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و شهرهای مجاور و … است.

 از موانعی که در مسیر کار مواجه بودید برایمان بگویید؟

در طول این سالها همواره دغدغه هایی داشته ایم از نبود حمایت از تولید و سرمایه کم گرفته تا گرفتاریهای مربوط به خرید مواد اولیه که اغلب باید بصورت نقدی  می خریدیم وبصورت مدت دار محصولات‌مان را می‌فروختیم علاوه براین با توجه به رقابت بالا در تولیدمشتری ثابت هم نداریم که باید در حوزه بازاریابی برای محصولات مان تلاش کنیم.

 برنامه شما برای آینده چیست؟

با یاری خدا ساخت دستگاهی بنام زانو کوتاه وعصایی را مدنظر داریم که اگر تولید مقرون به‌صرفه باشد خرید زمین واحداث کارخانه جزء اولویت‌هاست.

 نقش مرکز نوآوری در انجام این ایده نوآورانه تان چه بود؟

مرکز به عنوان حامی ما در زمینه ثبت طرح ها و  انجام کارهای اداری، تلاشهایی را به عهده داشتند و با معرفی ماجموعه به صندوق پژوهش و جلب حمایت مالی  توانستیم مبلغ ۴۰۰میلیون ريال تسهیلات برای تکمیل طرح قوطی کلید دریافت کنیم.

به عنوان آخرین سئوال خواسته شما از مسئولین چیست؟

از تولید حمایت‌کنند تا در کنار رونق تولید، اشتغال زایی ایجاد شود. با در اختیار گذاشتن تسهیلات سرمایه در گردش با درصد سود کمتر می‌توان تولید را خیلی بهتر پیش برد.

27 خرداد 1399
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.