با هدف گرامیداشت پژوهش و فناوری؛

برنامه‌های متنوع هفته پژوهش و فناوری در مرکز نوآوی و شتابدهی ترشیز در حال برگزاری است

رییس مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز گفت: با هدف گرامیداشت پژوهش و فناوری، برنامه‌های متنوعی با همکاری امور آموزشی و پژوهشی مرکز آموزش عالی کاشمر در این مجموعه دانشگاهی در حال برگزاری است.

دکترمجید عاقل در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل مرکز آموزش عالی کاشمر اظهار داشت: مطابق معمول سالهای اخیر تلاش شده در هفته پژوهش زمینه ارائه دستاوردهای پژوهشی و فناورانه فراهم شود تا افکار عمومی با این دستاوردها آشنا شود و از کانال علم و فناوری، امیدآفرینی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه بدون توجه به امر پژوهش توفیقی در زمینه توسعه علمی، صنعتی و فرهنگی، کسب نمی‌شود؛ گفت: موتور محرک توسعه پایدار پژوهش است؛ زیرا اگر کارهای پژوهشی انجام نشود، دانش بشری افزایش نمی‌یابد و جامعه دچار سکون و رکود می‌شود. وی افزود: آنچه به عنوان پیشرفت علوم در دوره‌های گوناگون تاریخ مطرح شده حاصل تلاش افرادی بوده که رویکردی پژوهشی در کارشان داشته‌اند لذاباید تلاش کرد تا پژوهش و فناوری در داخل سازمان‌های اجرایی، روستاها و شهرها نهادینه شود و به اقدامات پژوهشی رویکرد حل‌المسائلی صورت گیرد.

دکتر عاقل ابراز کرد: امسال در هفته پژوهش ملی که از ۱۹ تا ۲۵ آذرماه برگزارمی شود؛ با توجه به شعار سال، شعار هفته پژوهش امسال «پژوهش و فناوری، پیشران تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین» در سطح ملی انتخاب شده با توجه به اینکه در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین، قرار داریم؛ برنامه های متنوعی برای هفته پژوهش در نظر گرفته‌ایم که اهم این برنامه‌ها شامل  برگزاری بیش از ده کارگاه آموزشی، برگزاری نمایشگاه نوآوری،برپایی نمایشگاه کتاب و …… است.

وی گفت: در مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز نیز بنا به شعار سال، توسعه فناوری و نوآوری در دستور کار قرار گرفته و در این راستا طرح های نوآورانه و فناورانه مورد حمایت قرار گرفته و همچنان سعی بر گسترش فعالیت‌ها و افزایش حمایت‌های خود از پژوهشگران، افراد صاحب ایده ،مبتکرین و مخترعین داریم.

رییس مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز  در پایان ایجاد بسترهای فناورانه برای حل مسائل منطقه را ضروری دانست.

23 آذر 1401
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.