رئیس مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز گفت: به منظور ایجاد تعامل و هم‌افزایی برای حمایت از محرومان و خودکفایی مددجویان کمیته امداد، مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز با مرکز نیکوکاری تخصصی اشتغال و کارآفرینی کوثر همکاری می‌کند.

دکتر مجید عاقل تاکید‌کرد: فراهم کردن بستر فعالیت برای نخبگان و صاحبان استعدادهای برتر تحت حمایت کمیته‌امداد  و بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان، خیرین کارآفرین، اساتید دانشگاه و سایر صاحب‌نظران حوزه اقتصادی در شهرستان جهت ارائه خدمات تخصصی کارآفرینی به گروههای هدف کمیته‌امداد از محورهای این تفاهم‌نامه است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت علمی دانشجویان گفت: تعامل بیشتر میان بخش‌های تخصصی و بهره‌گیری از ظرفیت موجود در فناوری‌های جدید در راستای توانمند‌سازی مددجویان و نیازمندان محور اصلی این تفاهم‌نامه محسوب می‌شود.

وی افزود: مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز، در این تفاهم نامه متعهد می‌شود تا بستر به‌کارگیری ظرفیت دانشجویان اساتید و هسته‌های نوآور و ایده‌های خلاق و نوآوران را در راستای سیاست‌های محرومیت زدایی ایجاد کند.

دکتر عاقل اظهار داشت: هرگونه کمک و همکاری علمی با کمیته امداد امام خمینی(ره) به‌عنوان یکی از بزرگترین، تأثیرگذارترین و پیشروترین نهادهای انقلابی در خدمت‌رسانی به محرومان کشور به‌عنوان یک وظیفه و رسالت برای ما محسوب می شود.

وی در ادامه گفت: در شهرستان مکانهای مختلفی در اختیار بخش خصوصی یا دولتی بلااستفاده است  که از این مکانها می توان در راستای توسعه اشتغال و مهارت‌آفرینی بهره‌برد.

عاقل با تاکید بر راه‌اندازی کارگروهی جهت تسهیل تولید گفت: در حال حاضر جهت رفع موانع تولید کارگروهی فعال است اما ضرورت دارد؛ جهت تسهیل تولید و اشتغال نیز کارگروهی فعال و در این راستا اقدامات لازم انجام شود.

 

 

19 مهر 1399
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.