تخصیص۵ میلیارد ريال تسهیلات به واحدهای نوآور مستقر در مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز

مدیر مرکز نوآوری  و شتابدهی ترشیز از تخصیص۵ میلیارد ريال تسهیلات به واحدهای نوآور مستقردر این مرز خبر داد.

دکتر مجید عاقل با تبریک هفته پژوهش و فناوری، به ارائه گزارشی از اهم اقدامات انجام شده در این مرکز در راستای حرکت  مرکز آموزش عالی کاشمر به سمت خلاقیت، ابداع و نوآوری  اظهار داشت: واحدهای واجد شرايط نيز از فضای استقرار و خدمات اينترنت و مشاوره و منتورينگ بهره مند گرديده اند.

وی به استقرار ۱۰ واحد فناور در مرکز نوآوری ترشیز اشاره  و ابرازکرد :  به هسته‌های فناوری که در مرکز نوآوری مستقر شوند حمايت‌های مالی و معنوی از جمله تهيه بيزنس پلن، ثبت اختراع، تسهيلات تجاری سازی و… در طول مدت زمان استقرار پرداخت می‌شود.

دکترعاقل با اشاره به تعامل برون سازمانی مرکز با بخش‌های مختلف صنعتی، خدماتی و …  و تعریف پروژه‌های مشترک، اذعان داشت: در تلاشيم با ايجاد بستر مناسب در مسير اشتغال پايدار و کارآفرينی برپايه محصولات دانش بنيان حرکت نماييم.

وی فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در تجاری سازی و توسعه کسب و کارهای جدید دارای اهمیت دانست و ابراز امیدواری کرد؛ شاهد تأسیس شرکت‌های دانش بنیان توسط اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه و افزایش کمی و کیفی این شرکتها در منطقه باشیم.

وی با تاکید بر لزوم توجه به منشور پژوهش و فناوری مراکز دانشگاهی گفت: مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز زیرمجموعه مرکز آموزش عالی کاشمر تلاش دارد با مد نظر قرار دادن مشکلات منطقه و  تعریف پروژه‌های کاربردی و حرکت به سمت کارآفرینی با تکمیل چرخه ایده تا فناوری، دانشگاه را به سمت خلاقیت، ابداع و نوآوری سوق دهیم.

 عاقل با اشاره به حمایت دانشگاه از ثبت اختراعات داخلی و حمایت از اساتید و دانشجویان نوآور و فناور و برگزاری منظم کارگاه‌های فناورانه در طول سال، کمک به رونق اقتصاد محلی با افزایش بهره مندی واحدهای نوآور و فناور از خدمات مرکز نوآوری را جزو رسالت های اصلی مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز عنوان کرد.

مدیر مرکز نوآوری  و شتابدهی ترشیز بر لزوم آشنایی دانشگاهیان با مفاهیم حقوقی ثبت شرکتها، قراردادها و ثبت اختراعات، قوانین تجارت و مذاکره تاکید کرد و گفت: حمایت از فعالیت‌های فناورانه و توسعه کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان در راستای تحقق شعار جهش تولید ضروری است.

وی افزود: ۲۵۰ طرح نوآورانه در بخش های مختلف در منطقه داریم که می‌توان با حمایت‌های مادی و معنوی آنها را به ثمر‌نشاند.

مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز از سال ۹۵ مجوز فعالیت خود را اخذ و زیر مجموعه مرکز آموزش عالی کاشمرقرار گرفت و با مساعدت معاونت عملی و فناوری ریاست جمهوری با در اختيار گرفتن فضایی با زیربنایی بالغ بر ۵۵۰ مترمربع و تجهیز آن در زمینه ارائه خدمات حمايتى و مشاوره ای، کمک به ايجاد و توسعه حرفه هاى جديد توسط كارآفرينان در قالب واحدهاى نوپاى فعال صاحب ايده در حوزه فناوری هاى پيشرفته و اهداف اقتصادى مبتنى بر دانش و فناورى، زمینه حضور مؤثر و مستقل دانش آموختگان دانشگاه ها و ایده پردازان در صحنه توسعه اقتصادى و فناورانه در سطوح ملى و منطقه ای كشور را با حمایت سایر دستگاهها فراهم نموده است

 

3 دی 1399
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.