اعضای شورای راهبری مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز با رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکزآموزش عالی کاشمر در این دیدار دکتر رضا قنبری رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی طی سخنانی با اشاره به  اینکه ایجاد روابط نظام‌مند، مؤثر و هدفمند با دانشگاه‌های استان به منظور ایجاد زمینه لازم برای بهره‌گیری دانشگاهیان از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری در تجاری‌سازی دستاوردهای علمی و پژوهشی مورد نظر است؛ گفت: در حال حاضر پارک علم و فناوری خراسان رضوی به عنوان نقطه کانونی حوزه فناوری و نوآوری  است .

وی افزود: مشارکت و ایفای نقش مؤثر در ارتقای زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی و همراهی و همکاری با نقش‌آفرینان اصلی این زیست‌بوم و توجه خاص به توسعه کیفی مؤسسات مستقر در پارک در کنار توسعه کمی و حل مشکلات پیش‌روی آنها اهمیت بالایی دارد

دکتر قنبری با اشاره به تغییر استراتژی در پارک‌های علم و فناوری  درخصوص ارتباط و هم افزایی با شهرستان ها اظهار داشت: برای عضویت مرکز آموزش عالی کاشمر و مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز به عنوان عضو همکار پارک علم و فناوری خراسان رضوی آماده همکاری هستیم  و با انعقاد تفاهم نامه ای،این مرکز را به عضویت شبکه پارک درمی آوریم.

وی ابراز کرد:خوشبختانه کاشمر از ظرفیت نیروی انسانی خوبی برخوردار است و همین باعث می شود با انجام کارهای زیربنایی فعالیت های مرکز نوآوری در ذهن مردم ماندگار شود و با حمایت این مرکز دروازه ورود جوانان خلاق و نوآور به عرصه کسب و کارهای جدید فراهم شود.

رئیس مرکز آموزش عالی کاشمر نیز در این دیدار طی سخنانی با ارائه گزارشی از فعالیت مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز اظهارداشت: افراد خلاق بسیاری در منطقه داریم ولی حامی ندارند و به دلیل عدم حمایت، منطقه از ده سال قبل نخبه گریز شده  و ما سعی می کنیم  با حمایت از نخبگان، مجدد آنها را جذب کنیم.

دکتر هادی معماریان خلیل آباد بر حمایت بیشتر پارک علم و فناوری خراسان رضوی از مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز در کمک به پرورش استعدادهای جوانان و ایجاد کسب و کارهای جدید تاکید کرد.

مدیرمرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز نیز در ادامه با بیان اینکه ما به دنبال شکل گیری مرکزی جهت ساماندهی و حمایت از کسب و کارهای دانش بنیان و مبتنی بر نوآوری در شهرستان هستیم گفت: ما به دنبال این هستیم تا سطح کمی و کیفی فعالیت مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز را ارتقا دهیم از این رو عضویت ما در شبکه پارک می تواند مثمر ثمر باشد.

9 تیر 1399
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.