مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز گفت: در راستای انجام مسئولیت اجتماعی خویش و ایجاد انگیزه در بین علاقمندان فراخوان پذیرش ایده‌های نوآورانه و خلاقانه در رفع معضل زیست‌محیطی کشت‌نایلونی محصولات کشاورزی و ارائه راه‌حل‌های جایگزین مقرون به صرفه اراپه شده است.

دکتر مجید عاقل پسماندهای پلاستیکی را از عوامل خطر محیط زیست عنوان و ابراز کرد: میزان پسماند تولیدی در کشتهای نایلونی با توجه به کشت طالبی به روش مالچ پلاستیکی در منطقه و  استفاده بی رویه از پلاستیک ها همچون سایر نقاط کشور می تواند تاثیرات نامطلوب بلندمدتی بر محیط زیست بگذارد که با برگزاری این مسابقه  تلاش داریم توجه مردم  را به این مساله جلب کرده و با کاهش مصرف این ماده مضر بتوانیم از تخریب جدی محیط زیست جلوگیری نموده و راه حل های فناورانه در اینخصوص را حمایت نماییم.

وی مهلت ارسال آثار را  ۱۵تیرماه عنوان و ابراز کرد: علاقمندان می توانند ایده‌های خود را به آی‌دی تلگرام @info_torshiz و یا ایمیل contact@noavaritorshiz.ir ارسال نمایید.

عاقل گفت: اعطای جایزه ۵۰میلیون ریالی به ایده برتر و اعطای تسهیلات حمایتی اجرای طرح از جمله جوایز این مسابقه است و اجرایی بودن و مقرون به صرفه بودن ایده ها در مقایسه با روش کشت نایلونی از آیتم های مهم در انتخاب ایده برتر می باشد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن های ۰۵۱۵۵۲۲۱۸۸۱ و ۰۹۰۲۳۹۷۲۰۰۴ تماس حاصل نمایند.

 

27 خرداد 1399
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.