مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز گفت: این مرکز در تحقق شعار جهش تولید  می تواند نقش آفرینی کند.

دکتر مجید عاقل در گفتگو با روابط عمومی مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز  ابراز کرد : مهمترین اولویت مراکز علمی و به خصوص دانشگاه‌ها و مراکز نوآوری، رشد علم و فناوری با نگاه جهش تولید است.

وی افزود: برای رسیدن به منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب با تمرکز بر توصیه های ایشان اولویت ها و مأموریت‌های علمی و نوآوری در فناوری را در دستورکار قرار دادیم که با استفاده از پتانسیل و تخصص نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی دستاوردها و تولیدات جوانان و دانشمندان را سرعت بخشیده و افزایش دهیم.

دکتر عاقل ابراز کرد: همه باور داریم که پرورش ایده های نو برای تولید ثروت و یافتن  مسیری برای رهایی از اقتصاد نفتی و رسیدن به  پیشرفت و توسعه و تعالی منطقه، مسیر نویی است که در سال‌های اخیرتلاش شده در این مسیر قرار بگیریم و برای پیمودن این مسیر شاهد شکل گیری مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز  بودیم. وی اظهار داشت: این مرکز با حمایت از استارتاپ‌ها و ایده‌های نوآورانه، رسیدن آنها به محصول را سرعت می‌دهد و در حال حاضر بیش از نه هسته و واحد نوآور در مرکز نوآوری ترشیز فعالند تا شاهد شکوفایی و رونق بیشتر فعالیت‌های آنها در سال «جهش تولید» باشیم.

وی اظهار داشت: بدون شک جاده کارآفرینی در روزهای نخست مسیری سنگلاخ و پر پیچ و خم بود اما امروز به نقطه ای رسیدیم که جوانان خلاق و نوآور با اراده در این جاده هموار شده قرار دارند و بدون شک در راستای  فعالیت مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز، بازیگران گوناگونی در این زیست بوم نقش آفرینی می کنند. جوانان نوآور، خلاق و پرانرژی در این مرکز حضوری پررنگ دارند و  آنها دغدغه مند با ایده های خود در این مرکز فعالیت می کنند  تا منطقه ترشیز را در مسیر شکوفایی و رونق تولید قرار دهند.

وی ابراز کرد: این مرکز مانند بازوهای کمکی جوانان ایده پرداز و استارتاپ ها را حمایت می کند و  روی ایده ها سرمایه گذاری می کند و بستر برای کارآفرینی فراهم می نماید. در واقع با فعالیت مرکز نوآوری ترشیز، خود باعث رشد استارتاپ ها و رونق کسب و کار آنها هستیم و در این راستا  شکل‌گیری زیست بوم فناوری و نوآوری با سرعت در حال انجام است و این اقدام با حمایت از کسب و کارهای نوپا، استارتاپ ها و راه اندازی مراکز نوآوری شتاب می گیرد که توسعه این ایده های نو نقش مهمی در زندگی مردم دارد و کیفیت زندگی را ارتقا می دهد.

وی ابراز امیدواری کرد؛ آن که دستاوردهای زیست بوم فناوری و نوآوری در دیار ترشیز امید را در دل ها زنده کند و خود به تحقق شعار جهش تولید کمک کند.

30 خرداد 1399
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.