مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز به منظور هم افزایی این مجموعه در حوزه نوآوری میزبان مسئول مرکز رشد دانشگاه آزاد کاشمر شد.

مدیر مرکز نوآوری  و شتابدهی ترشیز در این نشست طی سخنانی با اشاره به فعالیت این مرکز و استقرار ۹ واحد نوآور در آن اظهار داشت: در شرایط فعلی مرکز آموزش عالی کاشمر برای انجام مسئولیت اجتماعی خویش به موضوع کارآفرینی توجه ویژه‌ای دارد و با توجه به اینکه کارآفرینی و کسب وکارهای کوچک و متوسط از طریق چهار کانال کارآفرینی، نوآوری و تغییر فناوری، پویایی صنعت و در نهایت ایجاد فرصت‌های شغلی و افزایش درآمد بر اقتصاد  منطقه تاثیرگذار است؛ مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز به عنوان زیرمجموعه مرکز آموزش عالی کاشمر، در این عرصه ورود یافته است.

دکتر مجید عاقل با تاکید بر استفاده از ظرفیت دانشگاهها و مراکز علمی در پیشبرد اهداف پژوهشی و فناورانه شهرستان افزود: تحولات پیچیده و سریع چند دهه اخیر موجب شده تا بیش از پیش خود را برای پذیرش تحول آماده کنیم و نوآوری‌های لحظه به لحظه داشته باشیم.

وی ابراز کرد: ما در گام نخست با فرهنگ سازی لازم به سمت بروز خلاقیت ها و طرح ایده‌ها از سوی جوانان رفته‌ایم و در ادامه برای توانمند‌تر کردن آنها برنامه‌ریزی‌هایی در نظر داریم که با همکاری با سایر مراکز علمی و جذب جوانان خلاق و پرورش آنها می‌توانیم مسیر توسعه را هموارتر کنیم.

وی گفت: با توجه به فعال بودن دبیرخانه صنعت و بهره مندی از کمیته یاوران وقف در حوزه علم و فناوری و انعقاد تفاهم نامه با صندوق پژوهش و فناوری می‌توان زمینه ارتباط دانشگاه با صنعت و حمایت از مخترعان و نوآوران را تسهیل نمود.

در این نشست خانم دکتر صادقی مسئول مرکز رشد دانشگاه آزاد کاشمر طی سخنانی با اشاره به امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی مستقر در این مجموعه اظهار داشت: با انجام اطلاع‌رسانی مناسب می‌توان از این ظرفیتها برای تربیت نیروی متخصص و خدمات رسانی به بخش تحقیق و پژوهش و آزمایش بهره برد.

وی ابراز امیدواری کرد؛ با هماهنگی‌های لازم، زمینه استفاده کلیه دانشگاهها و پژوهشگران از امکانات و تجهیزات این مجموعه فراهم شود و در کنار آن سایر دانشگاهها هم اگر امکاناتی دارند معرفی نمایند و امکان استفاده از آن را برای همه پژوهشگران فراهم آورند.

 

17 تیر 1399
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.