کسب و کار کوچک به انگلیسی(  Small Business) به شرکت‌ها، بازرگانی‌ها و مشاغل آزاد خصوصی گفته می‌شود که دارای کارمندان و درآمد کم‌تری نسبت به شرکت‌های سایز متوسط هستند. این کسب وکارها در روزهای ابتدایی انعطاف پذیری بیشتری دارند و راحت تر با شرایط کنار می‌آیند. پس اگر هر چالشی به عنوان یک فرصت در نظر گرفته شود و با تدابیر صحیح همراه باشد، رشد و موفقیت  این کسب‌وکارها را در آینده تضمین می کند برای شناخت مهم‌ترین چالش‌های پیش روی کسب‌و‌کارهای کوچک باید دقت کنیم که اغلب این تصور به وجود می آید که اغلب کسب و کارهای کوچک دغدغه های کمتری نسب به کسب وکارهای بزرگ و جا افتاده دارند. درصورتی که این تصور صحیح نیست و این کسب وکارها از همان ابتدای راه اندازی با چالش‌های بزرگی روبه رو می‌شوند. چالش‌هایی مانند استخدام نیروی جدید، استفاده از تکنولوژی و مدیریت زمان از جمله مشکلاتی هستند که تمام کسب وکارها از همان روزهای ابتدایی تجربه می کنند. مشکل کسب وکارهای کوچک این است که منابع کمتری نسبت به کسب وکارهای بزرگ در اختیار دارند و این موضوع کار را برای آنها دشوارتر می کند. اما انعطاف پذیری مزیتی است که به آنها کمک می کند چالش ها را راحت تر پشت سر بگذارند. این مدل کسب وکارها معمولا ارتباطات قوی در صنعت مربوطه دارند و این یکی دیگر از مزایای آنها به شمار می‌آید.

چالش های پیش رو

چالش استخدام و نگهداری نیروی جدید

استخدام و نگهداری نیروهای جدید یکی از بزرگ ترین چالش‌های هر کارآفرینی در دنیای پر رقابت کسب وکارها است. حدود ۲۰درصد صاحبان کسب وکارهای جدید معتقدند؛ عدم حضور کارمندان مناسب، یکی از اصلی‌ترین موانع رشد کسب وکار است. همه چیز با پیدا کردن استعدادها و استخدام آنها آغاز می‌شود و با تلاش برای نگهداری ادامه پیدا می‌کند. این افراد نه تنها باید مهارت‌های لازم برای شغل مورد نظر را داشته باشند بلکه باید عاشق کارشان باشند و فرهنگ سازمانی شرکت را بپذیرند. درنتیجه هر کارآفرینی باید برای جذب استعدادهای سخت‌کوش و نگهداری آنها تلاش کند.

همان‌طور که می‌دانید هزینه استخدام کارمند جدید و آموزش دادن نکات اولیه به آنها بسیار زیاد است. برای کسب وکارهای کوچک بسیار مهم است که انرژی و زمان خود را صرف امور مهم‌تر کنند. درنتیجه کارآفرین بعد از استخدام نیروهای مورد نظر خود باید برای ماندگاری آنها تلاش کند. دادن پاداش به کارمندان، افزایش روزهای مرخصی و انعطاف‌پذیری ساعات کاری از جمله شرایطی است که ماندگاری کارمندان بااستعداد را افزایش می‌دهد.

چالش استفاده از تکنولوژی جدید

۶۵درصد صاحبان کسب وکارهای کوچک معتقدند استفاده از تکنولوژی‌های جدید و خلاقانه به رشد کسب وکارشان کمک کرده است. البته همان‌طور که می‌دانید پیاده‌سازی یک تکنولوژی جدید برای تمام کسب وکارها در هر اندازه‌ای سخت است. در چنین شرایطی انعطاف‌پذیری بار دیگر معنا پیدا می‌کند و این کار برای کسب وکارهای کوچک راحت‌تر است.

به عنوان مثال اغلب کسب وکارها امروزه داده‌های خود را روی سرورهای متمرکز ذخیره می‌کنند و استفاده از تکنولوژی برای‌شان سخت است. البته این موضوع برای کسب وکارهای کوچک راحت‌تر است و در درازمدت در هزینه‌های آنها صرفه‌جویی خواهد کرد. پیدا کردن تکنولوژی جدید برای انجام کارهای روزمره و تغییر مسیر به سمت آنها چالش بزرگی است، اما هرقدر زودتر انجام شود بهتر است.

چالش مدیریت زمان

مدیریت زمان از رایج‌ترین مشکلات میان کسب وکارهای کوچک امروزی است. کارآفرینان تازه‌کار دغدغه‌های بسیار زیادی دارند و فرصت کافی برای به پایان رساندن تمام کارها را ندارند. هیچ کارآفرینی در سال‌های اول به سبک مدیران کار نمی‌کند. این افراد از صبح تا شب درگیر انجام کارهای مختلف می‌شوند و از آنجایی که کارمندان تجربه بالایی ندارند مجبورند اکثر کارها را خودشان انجام دهند.

این موضوع به مرور زمان با آشنایی بیشتر کارمندان با کار از بین می‌رود و بار مسئولیت‌های‌شان سبک‌تر می‌شود. اما تا پیش از رسیدن به آن مرحله باید یاد بگیرند کارها را با اولویت‌بندی پیش ببرند. درست کردن لیست اهداف روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه اولویت‌ها را به کارآفرین یادآوری می‌کند و آنها را در مسیر درست پیش می‌برد. اهدافی که یادداشت نشوند بعد از گذشت مدتی در جریان سختی کار فراموش می‌شوند و دیگر هیچ فرصتی برای رسیدگی به آنها نمی‌ماند.

24 مرداد 1401
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.