جف بزوس موسس و مدیر عامل آمازون، یکی از موفق ترین خرده فروشان آنلاین در جهان اسj ;i  با در نظر گرفتن رموز خود به چنین موفقیتی دست یافته است. او موفقیت را در چند گام خلاصه کرده است ؛

🔹گام اول، احاطه کردن اطراف خود با افراد مناسب همیشه باید اولویت شما باشد بدون یک تیم خوب و همگام، هرگز به موفقیت نخواهید رسید. افراد، ایده‌ها و دیدگاه‌های فردی آن‌ها در توسعه محصول یا خدمات عالی بسیار مهم هستند. افراد مناسب انرژی خوبی به خود ساطع می کنند و به عنوان الهام بخش برای دیگران عمل می کنند. همچنین مراقب افرادی که شما را احاطه کرده اند، دوستان و خانواده تان باشید و کسانی را که مملو از منفی نگری هستند و عقاید شما را نفی می کنند از اطراف خود حذف کنید؛ همچنین روی ارتقاء هوش هیجانی خود کار کنید و همکاری با دیگران را یاد بگیرید.

🔹گام دوم، همیشه ذهنیتی باز برای یادگیری همه چیز داشته باشید آماده و باز بودن برای یادگیری چیزهای جدید دومین راز موفقیت در کار است؛ اما لزوماً به این معنا نیست که شما باید همه چیز را بپذیرید. وقتی چیزهای جدیدی بیاموزید و افق های خود را گسترش دهید؛ کار شما نوآورانه می شود. کتاب بخوانید، با مردم صحبت کنید و سعی کنید به سوالات دشوار پاسخ دهید.

🔹گام سوم، برای یک مسیر طولانی آماده باشید به خاطر داشته باشید که راه موفقیت هرگز آسان و کوتاه نیست و نخواهد شد! معمولاً به آسانی نمی ‌توان به اهداف؛ به ویژه اهداف بلندمدت رسید. موفقیت آهسته می آید و راه رسیدن به آن طولانی و پر از موانع است و باید پایدار باشید و تسلیم نشوید؛ در این صورت قطعا در کار به موفقیت خواهید رسید.

20 اسفند 1401
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.