مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز بر ضرورت گسترش گفتمان فناوری و نوآوری تاکید کرد.
دکتر مجید عاقل در گفتگو با روابط عمومی و امور بین‌الملل مرکز آموزش عالی کاشمر گفت: برای رسیدن به این هدف باید برنامه‌هایی از جمله تعامل بین دانشگاه‌ها را دنبال کنیم، علاوه براین ایجاد مدرسه اشتغال در دانشگاه‌ها و وضع اشتغال دانش‌بنیان برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ضرورت دارد.
وی با تاکید بر توسعه و تقویت و تکمیل زیست بوم فناوری و نوآوری و کارآفرینی و اشتغال‌آفرینی دانش‌بنیان گفت: در این راستا در مرکز نوآوری وشتابدهی ترشیز فعالیت های خوبی را آغاز کرده‌ایم؛ گفت: ترویج کارآفرینی بستر مناسبی برای اشتغال و فرهنگ‌سازی در این بخش است که برای این منظور ترویج کارآفرینی را دنبال می‌کنیم.

مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز با بیان اینکه فعالیت دانش‌بنیان‌ها تولید را به صرفه و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، اظهار‌داشت: بحث در موضوع دانش بنیان، نیازمند تمرکز بر دانش فنی دانست و دانش فنی بر اساتید دانشگاهی و جوانان تکیه دارد.
وی افزود: در تمام دنیا دانش فنی بر دانشجویان تحصیلات تکمیلی تکیه دارد اما مشکل اینجاست که به دانشمندان متکی نیستیم .
دکتر عاقل با بیان اینکه تولید دانش فنی نیازمند سرمایه‌گذاری است و برای انجام این کار ملی، باید به دانشگاه‌ها اعتماد کرد و مراکز رشد و نوآوری را حمایت نمود.
وی با اشاره به لزوم توجه به تمام نقش‌آفرینان زیست بوم فناوری و نوآوری افزود: دانشگاه زنده و پویا است و انتظار می‌رود؛ نخبگان دانشگاهی ،دانسته‌ها و آموخته‌های خود را در خدمت جامعه به کار گیرند.

مرکز نوآوری و شتاب‌دهی ترشیز  به عنوان زیر مجموعه مرکز آموزش عالی کاشمر مجوز خود را در سال ۱۳۹۵ اخذ کرد و در حال حاضر ۱۲ هسته نوآور در این مرکز مستقر هستند.
کاشمر در ۲۲۸ کیلومتری مشهد قرار دارد.

22 مرداد 1401
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.